Haber

Adıyaman’da depremde 4 katlı kaçak bina çöktü, 9 kişi hayatını kaybetti.

Adıyaman’da 6 Şubat depreminde 2 katı kaçak olan 4 katlı bina yıkıldı. Binada aynı aileden 9 kişi hayatını kaybetti. Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın binayla ilgili başlattığı soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı.

Adıyaman merkez Mehmet Akif Mahallesi’nde aynı aileden 9 kişinin hayatını kaybettiği 4 katlı binayla ilgili Adıyaman Cumhuriyet Başsavcılığı Beyin sarsıntısı Soruşturma Bürosu tarafından başlatılan soruşturma tamamlanarak iddianame hazırlandı. İddianame, Adıyaman 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Binayı yapan müteahhit OK’nin eşi MK, çocukları AK, SK, YK, torunları MBK, OK, AK ile gelinleri FK ve FK depremde hayatını kaybetti.

İddianamede, OK ve teknik sorumlusu ve statik yazarı MNK hakkında “bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne sebebiyet vermek” suçundan 2 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.

Uzmanların hazırladığı raporlarda binanın 3. ve 4. katlarının kaçak olduğu, kolon ve kiriş temaslarının standartlara uygun olmadığı, binanın inşa tarihinde geçerli olan ilgili mevzuata uygun olmadığı belirtildi. transfer prestiji nedeniyle uyulmadı ve teknik kurallar ihlal edildi. – ADIYAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu