Haber

Akşener’den Seçim Sonrası İlk Açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimlerinin ardından ilk açıklamasını yaptı. Akşener, 12 milyon potansiyel seçmenin bulunduğunu vurgulayarak, ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçmek için çok çalışacağız’ dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs’ta yapılan seçimlerle ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Akşener, ‘Kılıçdaroğlu’nun potansiyel seçmeni sandığa gitmeyen, geçersiz oy kullanan, Erdoğan’a oy vermeyen; Kılıçdaroğlu’nun oyu düşüldükten sonra 12 milyondan fazla. 0-0 ile başlayan ve referanduma dönüşmesi gereken bir seçim bu. söz konusu. Akşener sözlerini şöyle sürdürdü:

’14 Mayıs’tan sonra Denge Partisi olarak ne yaptık? Millet İttifakı başkanları ile sandık güvenliği başta olmak üzere 2’nci tiple ilgili görüşmeler yaptık ve bir çalışma yapılarak bir kampanya kümesi oluşturuldu ki bu iletişim dilinin CHP, merkez tarafından organize edildiği ortaya çıktı. sadece Kılıçdaroğlu çalışılacağı için CHP’ydi.

Çevremizde kanaat önderi dediğimiz birçok insan üzerinde etkisi olan birçok insanla birebir görüşmeler yaptım. Partimizin yetkilisi konumunda olan tecrübeli arkadaşlarımız da benzer çalışmalar yaptılar. 81 ildeki tüm teşkilatlarımız, eski ve yeni milletvekillerimiz çarşamba günü itibariyle saha çalışmalarına başladı. Kılıçdaroğlu’nun 13.Cumhurbaşkanı seçilmesi için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Bir saha çalışması programı olacak, akşam gidiyorum.’

Detaylar geliyor..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu