Teknoloji

Ark: Survival Ascending Xbox Serisinin Tarihi Açıklandı

Hem geliştirici hem de yayıncı olarak görev yapan Studio Wildcard, sayfasında yayınlanan yeni gönderisiyle. Ark: Survival Ascending Xbox Serisi geçmişiBeklenen açıklamayı yaptı.


İlginizi Çekebilir:  Baldur’s Gate 3’ün Xbox Serisinin Tarihi Sızdırıldı


Ark: Survival Ascending Xbox Serisi Tarihi Ne Zaman?

Hatırlayacağınız gibi Unreal Engine 5 ile yeniden yapılan ve bu yılın nisan ayında duyurusu yapılan Ark: Survival Evolved, Ekim ayının sonlarında düzenlenen Xbox Partner Preview etkinliğiyle eş zamanlı olarak PC için de yayınlanmıştı. PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının kasım ayında yayınlanacağı açıklandı. Beklenen duyuru sonunda geldi ve Ark: Survival Asculated Xbox Series tarihi resmi olarak açıklandı. Studio Wildcard’a göre oyun 14 Kasım 2023Salı günü de Xbox Serisi kullanıcılarıyla buluşacak.

Tarih duyurusunun yanı sıra PC ve Xbox Serisi versiyonları arasında çapraz platform desteğinin olacağı da söylendi. Ayrıca Xbox konsoluna özel olanlar da dahil olmak üzere yeni sunucular da olacak.

PlayStation 5 sürümü tamamlanmak üzere olup Kasım ayının sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ancak PlayStation 5 sürümünde çapraz platform desteği ve konsola özel sunucular da bulunacak. Yani oyuncular ortak bir sunucu yerine tercihen farklı sunucularda oynayabilecekler.

Son olarak Ark: Survival Ascished oyununun konsol versiyonları, PC versiyonunun çıkışının ardından yayınlanan güncellemeler ile hatalar giderilerek satışa sunulacak. Bunlar arasında performans iyileştirmeleri ve güvenlik altyapısı yer alıyor. Sonuncusu 4 Kasım 2023 Cumartesi günü yayınlanan güncelleme notlarına buradan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu