Haber

Bakan Göktaş, Katar’da yetim Filistinli çocukların Türkiye’ye getirilmesine yönelik çalışmalara değindi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile Katar’da yaptığı görüşmede, İsrail’in Gazze saldırıları ve Filistinli yetimleri Türkiye’ye getirme çabaları ele alındı.

Bakan Göktaş, Türkiye’nin onur konuğu olduğu “Çok Boyutlu Toplumsal Kalkınma için Arap Forumu”na katılmak üzere geldiği Katar’da, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu ve Katarlı yetkililer tarafından karşılandı.

Forum öncesinde davetli bakanlar ve diğer yetkililerle bir araya gelen Göktaş, daha sonra forumun yapıldığı salona geçti.

“Aile fotoğrafında” yer alan Bakan Göktaş, 32. Arap Zirvesi’nde onaylanan “2030 Ötesi Çok Boyutlu Toplumsal Kalkınmaya Doğru Hareket” başlıklı Doha Deklarasyonu’nun üst düzey toplantısına da katıldı.

Forum kapsamındaki diğer üst düzey oturumlara da katılan Göktaş, Mısır Sosyal Dayanışma Bakanı Nevine el Kabbaj ile de görüştü.

Toplantıda kadın girişimciliğinin desteklenmesi ve ailenin güçlendirilmesi başta olmak üzere sosyal politikalar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarının da ele alındığı toplantıda Bakan Göktaş, saldırıların bir an önce durdurulmasının önemine değindi.

Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hem uluslararası hem de ikili ilişkilerde yaşananları her zaman gündeme getirdiğini belirten Göktaş, bölgeye insani yardım ulaştırılması ve acil ateşkesin gerekliliğini dile getirdi.

Göktaş, bakanlık olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın liderliğinde yetim Filistinli çocukların Türkiye’ye getirilmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu