Haber

Barbaros’ta değişim devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi’nin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Körfez Barbaros İlçesi Kentsel Dönüşüm Projesi hızla ilerliyor.

Ulaşımdan altyapıya kadar her alanda Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, birçok noktada kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdürüyor. Körfez ilçesinde TÜPRAŞ dolum tesislerine yakınlığıyla bilinen Barbaros Mahallesi, “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında Derince Sopalı Mahallesi’ne taşınıyor.

YÜZDE 99 ANLAŞMA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Körfez ilçesinde dolum tesislerinin hemen yanında bulunan Barbaros Mahallesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte “Kentsel Dönüşüm Projesi”ni başlatmıştı. Uzlaşma görüşmelerine 11 Mayıs 2022’de başlayan Büyükşehir Belediyesi, büyük bir başarı elde ederek hak sahiplerinin yüzde 99’uyla anlaşmaya vardı.

BARBAROS SOPALI’YA TAŞINIYOR

Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Körfez’in Barbaros Mahallesi, Derince’nin Sopalı İlçesi’ne taşınacak. Projenin 1. etap ihalesi 534 konut, 40 dükkan ve 1 caminin inşaatı ile gerekli altyapı ve çevre düzenlemelerini kapsıyor.

İLERLEME ORANI %70

Söz konusu bölgede yapılacak 1. etap için 28 Ekim 2022 tarihinde TOKİ tarafından ihaleye çıkıldı. İhaleyi kazanan iş ortaklığı ile 12 Ocak 2023 tarihinde sözleşme imzalandı. 1. etap ihale kapsamında gerekli altyapı ve çevre düzenlemeleriyle birlikte bölgede 534 konut, 40 dükkan ve 1 cami inşa edilecek. . 24 blok ve camiden oluşan projede blokların kaba inşaatı tamamlandı. Cami inşaatı ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Projenin ilerleme oranı yüzde 70’e ulaştı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu