Haber

Binlerce kişi kanser farkındalığı yaratmak için denize çırılçıplak girdi

Spencer Tunick isimli fotoğrafçı, binlerce insanı bir ortaya topladıktan sonra çıplak fotoğraflarını çekip bu fotoğrafları tartışmalı sanat yapıtlarına dönüştürüyor. Sanatçı son olarak Avustralya’da gerçekleştirdiği etkinlikle gündem oldu.

2 BİN 500 KİŞİ ÇIPLAK POZ VERDİ

Yüzlerce kişi çıplaklar plajı olarak kullanılan Bondi Plajı’nda toplanıp cilt kanseri farkındalığına dikkat çekmek için soyunup poz verdi. 2 bin 500 kişi her yıl Avustralya’da ulusal çapta cilt kanserinden ölen yaklaşık insan sayısını temsil ediyor.

HALKI TEŞVİK EDİYOR

Euronews’de yer alan habere nazaran sanatçı Tunick, kanserden vefat oranlarının yüksek olduğu Avustralya’da halkı düzenli cilt kontrolleri yaptırmaya teşvik etmeyi umuyor.

PROJELERİ TARTIŞMA YARATIYOR

Spencer Tunick’in çalışmalarında özgürlük ve itaat ortasında büyük bir tansiyon bulunuyor. Tartışmalı fotoğrafçı, büyük bir kalabalığı bir ortaya getirip onlara soyunmalarını söylüyor. Daha sonra onları poz vermeleri için yönlendirerek sistemli ve çarpıcı sahneler oluşturuyor. Tunick’in şu ana kadar yaptığı çalışmalar kimileri tarafından takdir edildi, kimileri tarafından da eleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu