Teknoloji

Çin, yapay zekanın gelişimini desteklemek için yeni büro kuruyor

Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Çin’in bir BT ağının kurulmasını aktif olarak desteklediğini duyurdu. bakanlık sözcüsü Chen Jiachang Pekin’de düzenlediği basın toplantısında, dijital teknolojinin gelişimine sürekli olarak büyük önem verdiğine ve temel teknoloji, yeni teknolojilerin uygulanması ve dijital güvenlik alanlarında sistematik olarak ayarlamalar yaptığına dikkat çekti. Chen, bakanlığın ülke genelinde dijitalleşmeye güçlü bir destek sağlayacağını umduğunu da sözlerine ekledi.

Akıllı teknolojilerin geliştirilmesi ile ilgili olarak Bakanlık, yapay zekanın planlanması ve tanıtımı için özel bir ofis oluşturmuş ve yeni nesil yapay zeka için kapsamlı projeler başlatmıştır.

Yapay zekanın gelişmesiyle ilgili potansiyel riskleri ve zorlukları karşılamak için yönetişiminin etik ilkelerini ve unsurlarını formüle edip yayınladıklarını açıklayan Chen, bunları bilimsel ve teknolojik gelişmeleri insanlığın yararına yönlendirme çabası olarak nitelendirdi. Ayrıca ağ güvenliği alanındaki gelişmeler de dikkate alındı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Bu yazı ilk olarak Hibya Haber Ajansı’nda yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu