Haber

Deprem sırasında trafiğe yakalanan vatandaş son anda hayatta kalmayı başardı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem nedeniyle trafiğe yakalanan vatandaş son anda hayatta kalmayı başardı. O anlar saniye saniye kameralara yansıdı.

Kahramanmaraş’ta yaşayan Sercan Bayraktar, aracıyla trafikte seyir halindeyken 6 Şubat 2023’te meydana gelen depreme yakalandı. İşten ayrılarak evine gitmek üzere yola çıkan Bayraktar, diş ağrısı olduğu için Hükümet Bulvarı Trabzon Caddesi yönündeki nöbetçi eczaneden ilaç almak üzere yoluna devam etti.

Eczanenin önüne geldiğinde aracında deprem meydana gelen Bayraktar, soğukkanlılığını koruyarak arabasını güvenli alana çekti. Bayraktar’ın yaşadığı deprem anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde sürücünün trafiğe yakalandığı ve eczanenin bulunduğu binanın çöktüğü görüldü.

Yaşadığı kaygılı anları anlatan Bayraktar, “Görüntülerde görüldüğü gibi araçla yukarıdan gelen kişi bendim. İş günümden çıkmış, dişim ağrıdığı için eczaneden ilaç almaya gidiyordum. eve git.Trabzon Caddesi’nden merkez otobüs durağı istikametindeki eczaneye gidiyordum.Araçta olduğum için sarsıntı başladı.hissedemedim.Eczane açık mı diye başımı eğdim , ve bakarken camların patladığını gördüm. İçeride silindir patlaması olduğunu sandım. Öyle olmadı, ilerleyen dakikalarda acı bir şekilde ortaya çıktı. Çaresiz bir girişimde direksiyonumu kırdım ve Arabamın bulunduğu bölgede eczanenin bulunduğu bina çökmüştü. 5-10 saniyelik bir gecikme olsa direksiyonu çeviremiyordum. “Kırmasaydım ya da kıramasaydım” Şoka girmiştim, enkaz altında kalacaktım. Bir kişinin eczaneden koşarak çıktığını fark ettim, daha sonra başka bir kişinin eczanenin içinde kaldığını ve hayatını kaybettiğini öğrendim. Bunlar çok acı günlerdi. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, kalanlara sabır diliyoruz.” şeklinde konuştu. – KAHRAMANMARAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu