Haber

Diyanet: Cuma namazına göre çalışma saatlerini ve ders saatlerini ayarlayın

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu hafta yayınlanan Cuma hutbesinde “Çalışanlarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza en önemli farz namazlardan biri olan Cuma namazını kılmalarında yardımcı olalım. İşyerlerimizdeki çalışma saatlerini ve ders programlarını düzenleyelim. Okullarımızda cuma namazı vaktine göre.

ANKA’nın haberine göre, Diyanet İşleri Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, 4 Ağustos 2023 Cuma hutbesinde işyerlerinde çalışma saatlerinin ve okullardaki ders programlarının Cuma namazına göre düzenlenmesi için davette bulundu.

Diyanet’in Cuma Hutbesi şöyle:

“Sevgili Kardeşlerim! Cuma gününün bereketinden, sevincinden, maddi ve manevi kazanımlarından kendimizi mahrum bırakmayalım. Beş vakit kıldığımız namazlarımızı cuma namazı ile taçlandıralım. “Nasıl olsa tavsiye veriyorsun. Çünkü nasihat müminlere fayda sağlar.” Birbirimize cuma namazını ilahi hitabı dinleyerek hatırlatalım.

Gençlerimizi, çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, hoş bir üslupla camiye davet edelim. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla Allah’ın yurduna koşalım. Çalışanlarımıza ve öğrenci arkadaşlarımıza en kıymetli farz namazlardan biri olan Cuma namazını kılmalarında yardımcı olalım. İşyerlerimizde çalışma saatlerini, okullarımızda ders programlarını cuma namazının saatine göre düzenleyelim. Unutmayalım ki ibadet özgürlüğü ve insan haklarına saygı bunu gerektirir. Bu konuda duyarlı davranmayanlar büyük bir yükün altına giriyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

haberguney.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu