Haber

Florida Valisi Ron DeSantis, 2024 başkanlık seçimleri için adaylığını açıklayabilir

YENİ ABD Florida Valisi Ron Desantis’in önümüzdeki hafta yapılacak 2024 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den adaylığını açıklaması bekleniyor.

Amerikan basınında yer alan habere göre Cumhuriyetçi Parti tabanında popüler olan DeSantis, 2024 başkanlık seçimlerinde adaylığı için gerekli belgeleri 25 Mayıs’ta Federal Seçim Kurulu’na sunacak.

Cinsiyet değişimini kısıtlayan, sistematik olmayan göçmenlere karşı sert adımlar atan ve Florida’da Çin’in tarım arazisi alımını kısıtlayan bir dizi yasa tasarısına imza atan DeSantis, resmi olarak ilan ettiği eski ABD Başkanı Donald Trump’ın en büyük potansiyel muhalifleri arasında yer alıyor. 2024 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığı. bulunur.

Trump, aday olmaması için onu uyardı

Trump, partinin oylarını böleceğini savunarak DeSantis’i aday olmaması konusunda uyarmıştı. Trump, Truth Social adlı sosyal medya platformunda şu bilgileri paylaştı:

“Ron DeSantis, en hafif tabirle, anketlerde önümde pek iyi performans göstermeyen genç bir adam. Liderliğe aday olmaya karar verirse, bu yalnızca Cumhuriyetçi Parti’yi mahveder ve bir şekilde böler, çok sevilen MAGA oylarını kaybedecek ve bir daha asla başarılı bir aday olamayacağına inanıyorum. Florida seçmeninin sandığı gibi vali olarak kalırsa bu bambaşka bir durum olur. Sadece söylüyorum. Ama kim bilir?”

Morning Consult’un 11-12 Mayıs tarihlerinde Cumhuriyetçi parti ön seçmenleri arasında yaptığı ankette, ankete katılanların yüzde 61’i Trump’ı söylerken, en yakın rakibi olarak görülen DeSantis 43 puan geride kalarak yüzde 18’de kaldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu