Haber

Gabar Dağı’nda petrol üretim çalışmaları tamamlanmak üzere

Enerji ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Gabar Dağı’ndaki petrol üretim çalışmalarıyla ilgili olarak, “An itibariyle sondaj ve kuyu değerlendirme çalışmalarımız tamamlanmak üzere. İlk değerlendirmeler olumlu. Ama son bilgileri bekliyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımız da sonuç alınca bu haberi vatandaşlarımızla paylaşır.” dedi.

AK Parti Eskişehir’den milletvekili adayı olan Dönmez, partisinin kentte yürüttüğü seçim kampanyasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Dönmez, son yıllarda gerek denizde gerekse karada hidrokarbon arama ve araştırma faaliyetlerine büyük yoğunluk verdiklerini söyledi.

2022’de Karadeniz’de büyük bir keşif yaptıklarını kaydeden Dönmez, şunları söyledi:

“Aslında karada kesintisiz çalışmalarımız vardı. Biliyorsunuz Adana Çukurova’da önemli bir petrol keşfi oldu. Daha sonra geçen yıl Esma Çevik kuyularında 180 milyon varil üretilebilir rezervi olan bir saha keşfettik. Arkadaşlarımızın yorumları vardı. yakın çevrelerinde aynı formasyona sahip bazı yapıların olabileceği gerçeğini kamuoyu ile paylaştık. 2 ay önce grubumuz orada sondaj çalışmalarına başladı. tamamlanacak. İlk değerlendirmeler olumlu. Ama arkadaşlarımızdan son bilgileri bekliyoruz. İnşallah sonuç aldığımızda Cumhurbaşkanımız bu haberi vatandaşlarımızla paylaşır. Takipte kalın.”

haber-kahramankazan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu