Teknoloji

Instagram’a, sadece Galaxy S24’lere özel bir özellik geliyor

Görünüşe göre Samsung, Galaxy S24 serisi için özel bir Super HDR açma / kapama düğmesi getirmek üzere sosyal medya platformu Instagram ile birlikte çalışmaya devam ediyor. Söz konusu özellik ilk olarak yaklaşık 2 ay önce gündeme geldi ve hala geliştirilme aşamasında.

Yeni Instagram Super HDR açma / kapama özelliği ile şirket, Galaxy S24 kullanıcılarına Instagram akışlarını nasıl görüntülemek istedikleri konusunda daha fazla kontrol sağlamak istiyor. Varsayılan olarak, Super HDR özelliği kullanıcının kullanımına açık ve bu da Instagram akışlarında görünen içeriğin en yüksek parlaklık ve canlılıkla görüntülenmesini sağlıyor.

Ancak bu herkes için uygun bir seçenek olmayabilir. Bunu düzeltmek için Samsung ve Instagram, Instagram akışlarına özel bir Super HDR açma / kapama düğmesi eklemeyi ve bunu Galaxy S24’te varsayılan hale getirmeyi planlıyor. Bir Samsung yetkilisinin açıklamasına göre, Super HDR özelliğini geliştirmek için kullanıcılardan gelen geri bildirimler incelendikten sonra bu geçiş üzerinde çalışılıyor.

Bu seçenek geldiğinde, kullanıcılar Instagram akışlarını tercihlerine göre; yani HDR ile veya HDR olmadan görüntüleme imkanına sahip olacak. Samsung yetkilisi ayrıca, bu özellikle ilgili her türlü gelişmenin Samsung Members uygulaması aracılığıyla kullanıcılara iletileceğini belirtiyor.

Bunun yanı sıra Samsung’un, yaklaşan Unpacked etkinliğinde görücüye çıkması beklenen One UI 6.1.1 güncellemesiyle Galaxy S24 Ultra’nın dış mekan kamera performansını da iyileştirmesi bekleniyor. Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Fold 6’nın ise kutudan çıkar çıkmaz One UI 6.1.1 güncellemesine sahip olması planlanıyor.

bafra-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu