Haber

İsrail, Güney Lübnan’daki Hizbullah mevzilerini vurmaya başladı

Hizbullah lideri Seyyed Hasan Nasrallah dün kameraların karşısına geçerek İsrail-Filistin çatışmalarına ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu. Savaşa katıldıklarını belirten Nasrallah, “Filistin’in yanında kimse durmadı. Aksa Tufanı operasyonu birden fazla cepheye yayıldı.” İsrail, bu açıklamanın ardından dün akşam Lübnan’ın Kefr Shuba kasabasını, bugün de güney Lübnan’daki Hizbullah mevzilerini vurdu.

Hizbullah liderinin açıklamalarından öne çıkanlar;

“2 milyondan fazla insan açık hava hapishanelerinde yaşamaya devam ederken dünya parmağını kıpırdatmıyor. Kimse Filistin’in yanında olmadı. Mescid-i Aksa Tufanı operasyonu birçok cepheye yayıldı.

“KARDEŞLERİMİZİ SAYGILARIMLA BEKLİYORUZ”

Mescid-i Aksa Tufanı bölgesel bir mesele değil, Filistin meselesidir. İran hiçbir zaman Filistinli grupları desteklemedi. Dünyanın dört bir yanında protesto yapan kardeşlerimizi selamlıyoruz.

“MÜZAKERELER YOLUYLA REHİNLERİ KURTARABİLİR”

Hiçbir uluslararası kuruluş Filistin konusunda bir şey yapmadı. Bütün dünya olup bitenlere gözlerini kapatmayı tercih etti. Düşmanın politikası her geçen gün daha aşağılayıcı bir hal alıyor. İsrail’in şu anda yaptığı en büyük hatalardan biri ulaşamayacağı hedefler koymaktır. Bir ay boyunca İsrail tek bir askeri başarı bile elde edemedi. İsrail rehineleri ancak Hamas’la müzakere ederek kurtarabilir.

“Böyle bir olayın yaşanması gerekiyordu”

Bu insani sorunların tüm dünyanın dikkatine sunulması için böyle bir etkinliğe ihtiyaç vardı. Ardından 7 Ekim’de Mescid-i Aksa Tugayı operasyonu gerçekleşti. Operasyon Kassam Tugayları tarafından gerçekleştirildi ve diğer Filistinli gruplar tarafından da desteklendi. Mücadeleyi destekledikleri için Irak ve Yemen’e teşekkür ederiz. “Hamas’ın attığı adım, savaşın gerçek kimliğini ortaya çıkardı ve diğer düşmanların bu operasyonu yalan yere iddia etmesini engelledi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu