Haber

İzmit Belediyesi, EYT İşçilerinin Tazminatını Ödenmek İçin Arsa Satmaya Çalışıyor

İzmit Belediyesi, EYT işçilerinin tazminatlarını ödeyebilmek için arazi satış çalışmalarını sürdürüyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, “Siyasi olsun olmasın toplumumuzun tüm katmanlarının bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini düşünüyoruz.”

EYT personelinin tazminatını almak amacıyla arazinin satılması kararı, Cumhur İttifakı kümesinin ret oylarıyla İzmit Kent Konseyi’nden geçemedi. İşçilerin tazminatlarını alabilmeleri için yapıcı muhalefet yapılması gerektiğini savunan Başkan Hürriyet, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Bu ay İller Bankası belediyemizin payını yüzde 50 kesecek. AKP ve MHP meclis üyeleri EYT tazminatı ödeyelim diye arsayı satmamıza izin vermediler. EYT çalışanımız tazminatını bekliyor. Biliyorsunuz İzmit Belediyesi İzmit Belediyesi. İnanılmaz Meclis bu konuyu acilen çözmek için ağustos ayında toplanıyor.Karar aldık ve meclisimizde bulunan siyasi partilerimizin İl Başkanlarını tek tek ziyaret edip konuyu konuşacağımızı söyledik.AKP ve MHP’yi aramamıza rağmen. Kocaeli İl Başkanları bizzat arayıp randevu istedi maalesef henüz bir cevap alamadık.Böylesine hassas bir konuda EYT işçilerinin tazminatını ödemek için arsa satmak zorunda kalıyoruz.Bu şart! siyasi olsun olmasın toplumumuz bu konuda hassasiyet göstermelidir.”

Kaynak: ANKA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu