Ekonomi

JPMorgan On Holding hisse hedefini 34 dolara düşürdü; fazla kilo notunu korudu

Çarşamba günü JPMorgan, performans ayakkabıları ve spor giysileriyle tanınan On Holding AG (NYSE:ONON) hisseleri için fiyat hedefini bir önceki hedef olan 35$’dan 34$’a çekerken, hisse senedi için Overweight notunu yineledi. Firmanın analizi, Salı günü On Holding’in hisse senedi fiyatında yaşanan ve analistin aşırı olarak nitelendirdiği %9’luk düşüşün ardından geldi.

Fiyat hedefi ayarlamasına rağmen Overweight notunun korunmasının ardındaki mantık birkaç faktöre dayanıyor. İlk olarak, analist, şirketin sipariş defterine ilişkin olumlu açıklamalar nedeniyle ve döviz çevirisinden kaynaklanan artan baskıya rağmen, üst düzey gelir de dahil olmak üzere konsensüs tahminlerinde herhangi bir düşüş öngörmüyor.

Ayrıca, On Holding’in temel eğilimleri, markanın ayakkabı segmentinde pazar payı kazanması ve yeniden markalaşma ve daha iyi ürün segmentasyonu sonrasında hazır giyimde daha fazla ilgi görmesi ile güçlü kalmaya devam ediyor.

On Holding’in ürün karmasının da daha sağlıklı olduğu vurgulanırken, selefi Cloudmonster 1’in satışlarını önemli ölçüde etkilemeden koşu uzmanlığı kategorisinde iyi performans gösteren Cloudmonster 2’den özellikle bahsedildi.

Ayrıca, şirketin 2024 mali yılı için en az %30 büyüme ve 50-100 baz puanlık bir düzeltilmiş FAVÖK marjı artışı öngörmesi, sektördeki diğer son raporlara kıyasla olumlu olarak değerlendirildi.

Analist, bazı yatırımcıların son birkaç ayda On Holding hakkında daha az olumsuz hale gelmesine rağmen, genel piyasa duyarlılığının, döviz endişeleri nedeniyle şirketin üst düzey beklentilerinin konsensüs beklentilerini kaçırmasını bekleme yönünde çarpık göründüğünü belirtti.

Ancak, bu sorunların halihazırda hissenin son performansına yansıdığı ve konsensüs tahminlerinde beklenen bir düşüş olmadığı için analist, hissenin değer kaybının aşırı şiddetli olduğuna inanıyor ve bir toparlanma bekliyor. Firmanın On Holding AG hisselerindeki duruşu Overweight olarak kalmaya devam ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu