Ekonomi

Kazanç çağrısı: Bio-Techne, biyoteknoloji finansmanındaki zorluklara rağmen %2 organik büyüme bildirdi

Bio-Techne, Çin’deki biyoteknoloji finansman ortamındaki zorluklara ve ekonomik engellere rağmen 2024 mali yılının ilk çeyreğinde %2 organik büyüme bildirdi. Şirketin GMP proteinleri, ExoDx prostat ve Protein Simple gibi büyüme unsurları güçlü bir performans gösterdi. Kim Kelderman, 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni CEO olarak atanırken, Chuck Kummeth 1 Temmuz 2024’te emekli olacak. Şirket, ESG girişimlerine ve kurumsal sürdürülebilirliğe bağlılığını sürdürüyor.

Toplantıdan çıkan değerli sonuçlar şöyle:

  • Bio-Techne’in ilk çeyrek geliri organik bazda %2 artışla 276,9 milyon dolar olurken, düzeltilmiş hisse başına kazanç önceki yıla göre %9 düşüşle 0,41 dolar oldu. – Protein Bilimleri segmenti satışlarda %2 artışla 204,7 milyon $’a ulaşırken Diagnostik ve Genomik segmenti %4 büyüme ile 72,8 milyon $’lık satış bildirdi.- Zorlu makro ortama rağmen şirket, ikinci çeyrekte genel organik büyümenin sabit kalmasını bekliyor ve mali yılın ikinci yarısında iyileşme.- ExoDx prostat testi ve mekansal biyoloji İşi, özellikle gen terapisi uygulamalarında iyi performans gösterdi. – Yakın zamanda satın alınan Lunaphore’un entegrasyonu sorunsuz bir şekilde ilerliyor. – Şirketin hücre ve gen terapisine, proteomik analitik araçlara, teşhis ve genom bilimine odaklanması, onu gelecekteki büyüme için iyi bir konuma getiriyor.

Bio-Techne, Exosome Diagnostics ve mekansal biyoloji işlerinde pazarlama çabaları, klinik veriler ve Medicare güncellemelerinin etkisiyle güçlü bir performans bildirdi. Şirket, Lunaphore’un lansmanındaki ilerleme konusunda iyimser ve mali yıl için %100’ün üzerinde bir büyüme bekliyor. Ancak Diagnostik ve Genomik segmentinin faaliyet marjı, Lunaphore’un satın alınması, stratejik yatırımlar ve olumsuz ürün karışımının etkisi nedeniyle azaldı.

Şirketin yönetim grubu, büyüme sütunlarında verimliliğe ve seçici yatırımlara odaklanacak. Zorlu makro ortama rağmen Bio-Techne, kârlılığı yönetmeye ve organik yatırımları sürdürmeye kararlıdır. Şirket, Çin’deki zayıflayan makro ortam ve ABD’deki yumuşayan biyofarmasötik pazar nedeniyle ikinci çeyrekte sabit bir organik büyüme bekliyor.

Kazanç çağrısı sırasında Bio-Techne CEO’su Charles Kummeth, iş hacminde ve işletme oranında bir iyileşme gördüklerini ve protein ve antikorlarda büyüme konusunda umutlu olduklarını belirtti. Çin ile ilgili olarak Kummeth, pazarın önümüzdeki bir veya iki çeyrekte sabit kalmasını beklediklerini ancak geleceğe dair iyimser olduklarını ve sağlık hizmetlerinin Çin’de hala bir öncelik olduğuna inandıklarını belirtti.

Bio-Techne yıllık bazda %170 büyüme bildirdi ve gelecekteki bağlı ortaklıklar ve satın almalar konusunda iyimserliğini dile getirdi. Şirket, biyoteknoloji finansmanının olumsuz yönde etkilendiğini, iş oranlarındaki düşüşün ve son haftalarda daha büyük anlaşmaların tamamlanamadığının farkındaydı. Ancak önümüzdeki mali yılda faaliyetlerin toparlanmasını bekliyorlar. Şirketin ProteinSimple franchise’ı, üretimi genişletme ve GMP proteinlerine yatırım yapma planlarıyla birlikte Exosome, mekansal ve hücre ve gen terapisi gibi alanlarda başarı elde etti.

Kazanç çağrısı sırasında konuşmacı Charles Kummeth, piyasadaki gerilemenin ortasında işin devam etmesi gerektiğini kabul etti ve işi devam ettirmek için hala finansman bulunduğunu ancak yeni programlar için olmadığını belirtti. Geleceğe dair iyimser olduğunu ifade eden Kummeth, bölümün toparlanacağını ve şirketin bundan faydalanabilecek durumda olduğunu belirtti.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

camelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu