Haber

Kütahya’da Gazze’ye İnsan Zinciriyle Destek Eylemi

İsrail’in saldırılarına dikkat çekmek ve Gazze’ye destek vermek amacıyla Kütahya’da bir araya gelen yüzlerce kişi, insan zinciri oluşturarak “Gazze Şeridi’nde El Ele” eylemi düzenledi.

Filistin İnisiyatifi’nin çağrısı üzerine Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (KÜSIDAP) öncülüğünde gerçekleştirilen eylem için Filistin’e destek veren çok sayıda kişi Zafer Meydanı’nda bir araya geldi.

Omuzlarında Türk ve Filistin bayrakları ve keffiyeler taşıyan katılımcılar, İsrail’in zulmüne lanet okudu.

KÜSIDAP adına açıklama yapan Kütahya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mustafa Yenipazar, dünyanın birçok şehrinde insanların Filistin’e destek için bir araya geldiğini söyledi.

Çatışmayı Filistinlilerin kazanacağını belirten Yenipazar, şöyle konuştu:

“Filistin’deki kardeşlerimizin başlattığı ‘diriliş hareketi’ dalgalar halinde tüm dünyaya yayılıyor. Bu el ele eylemle zulme karşı tavır alıyoruz. Bugün yüzlerce insanla yanımızı ve duruşumuzu ortaya koyuyoruz. Yağmura rağmen burada bir araya gelen kardeşlerimiz, bunu ilk günden beri söylüyoruz, ortaya koyduğumuz hiçbir emek karşılıksız kalmayacak.” “Ve biz de tüm dünya insanlığı olarak bu çabalarımızın karşılığını Allah’ın izniyle alacağız. Bu çalışmalarımız barış ve adalet sağlanana kadar devam edecek. Allah’ın izniyle kimseyi uyutmayacağız. Biz de uyanacağız. Uyuyan kardeşlerimiz. En çok ihtiyacımız olan şey bu.”

Konuşmanın ardından aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da bulunduğu katılımcılar el ele tutuşarak insan zinciri oluşturarak Mescid-i Haram’a yürüdü.

El ele eylem, saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için Kur’an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından sona erdi.

bayrampasa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu