Haber

Metin Öztürk isyan etti! İki net penaltımız verilmedi

Süper Lig’in 12. haftasında Galatasaray, Hatayspor’a konuk oldu.

Sarı-kırmızılılar karşılaşmayı 2-1 kaybetti.

Maçın ardından Başkan Yardımcısı Metin Öztürk, hakem Bahattin Şimşek’in aldığı kararlara tepki gösterdi.

“Hatay’la oynadığımız maçı bir maçtan fazlası olarak gördük”

Öztürk, Hatayspor maçının ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Metin Öztürk şu ifadeleri kullandı:

“Maç hakkında yorum yapmadan önce bugün çok önemli bir maçtı. Hatay’la oynadığımız maçı bir maçtan fazlası olarak gördük. Kimse Hatay’ı unutmamalı. Bütün büyük kulüplerin devam etmesi gerekiyor. Bunu bir maçtan fazlası olarak görüyoruz. Buraya gelen Dursun’a ihtiyacımız var “Önderimiz eski liderlerimizden Adnan Polat ve Sayın Erden Timur Hatay’da bir konteyner kentinin açılışındaydılar. Daha sonra gençlik merkezi açtılar. Maçtan ziyade konuşmamız gereken konular bunlar.”

“İki net penaltı verilmedi”

Maçta 2 penaltı verilmediğini söyleyen Öztürk, şunları söyledi:

“Maç konusuna gelince, bugün istediğimiz futbolu ortaya koyamadık. Uzun bir seriden sonra kaybettik. Ama bir şey çok açık, 2 net penaltı verilmedi. Maçta Barış Alper Yılmaz’a yapılanları defalarca izledik. 81. dakika penaltı. 90+6 İcardi’ye net bir penaltı. O halde VAR niye var? Kaldırsınlar. O zaman hakemin insafıyla, iyi niyetiyle devam edelim. Bugün istediğimiz performansı gösteremedik. Ama Sonucu etkileyecek 2 penaltı verilmedi. Milli aradan sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz. Hatay’ “Burada bize destek olmayı unutmayın.”

“Benim yetki alanıma giren bir konu değil”

Yabancı hakemle ilgili görüşü sorulan Metin Öztürk, şunları söyledi: “Bu, liderler, kulüpler birliği ve federasyon nezdinde tartışılacak bir konu. Benim yetki alanıma giren bir konu değil. Bugün bize 2 net ceza verilmedi. Türkiye’nin her coğrafyasını sevdiğimiz gibi Hatay’ı da seviyoruz. Lütfen burayı terk etmeyin, desteklemeye devam edin.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu