Haber

Tarım ve ormancılık alanlarındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi TBMM Tarım Komisyonu’na sunuldu.

Orman Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda görüşülmeye başlandı.

Komisyon, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç başkanlığında toplandı. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Yakup Taş’ın fotoğrafı toplantı masasına konuldu.

Kılıç, Türkiye’de “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilebilecek bir felaketin yaşandığını belirterek, TBMM’nin bu süreçte üzerine düşeni yapacağını ve bu acının aşılacağını söyledi.

Depremde ailesiyle birlikte hayatını kaybeden AK Parti Adıyaman Milletvekili Taş’ın komitelerinde yer aldığını hatırlatan Kılıç, Taş’a ve depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Kılıç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, kadınlara sağlık ve barış getirmesini diledi.

Komisyonda söz alan milletvekilleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Taş’ın vefatından duydukları üzüntüyü ve görüşlerini dile getirdi.

Teklife ilk imza atan AK Parti Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ve AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker komisyona sunum yapıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu