Ekonomi

TARSİM Heyeti Manisa’da Hasar Tespit Çalışmalarına Katıldı

TARSİM heyeti, Manisa’da hasar tespit çalışmalarına katıldı.

TARSİM’den yapılan açıklamaya göre, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı ve TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Özdemir, TARSİM Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Bekir Engürülü ve beraberindeki TARSİM heyeti dün Manisa’daydı. , Don ve don hasarına ilişkin kesin ekspertiz çalışmaları ile önceki günlerde meydana gelen yangında zarar gören yerlerde yapılan hasar tespit çalışmalarına katıldı.

TARSİM Manisa Bölge Müdürlüğü yetkililerinden bölgesel düzeyde yürütülen ekspertiz çalışmaları hakkında bilgi alan heyet, üreticilerle görüşmeye gelerek geçmiş olsun dileklerini iletti.

TARSİM heyeti aynı gün Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Akay Ünal, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ ve Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Yapılan görüşmelerde “üretim ve üreticinin asrı” Devlet Destekli Tarım Sigortalarından memnuniyet düzeyinin yükseltilmesi, bu alandaki beklentilerin belirlenmesi ve penetrasyonun artırılması için yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Manisa Bölge Müdürlüğü’ne bağlı illere özel tarım sigortalarını yaygınlaştırarak oranı artırdı.

gebze-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu