Teknoloji

Tetris Filminden İlk Fragman Geldi: Sovyetlerden Bir Efsaneyi Kaçırmak!

Oyun uyarlama dizi ve filmlerin altın çağını yaşadığı biliniyor. Bu yapımların ortasında yer almaya hazırlanan oyunlardan biri de Tetris! Sovyetler Birliği topraklarından çıkmış en meşhur şeylerden biri olan Tetris filminden heyecan, nostalji ve eğlence dolu bir fragman geldi.

Tetris ile ilk tanıştığımızda takvimler 1984 yılını gösteriyordu.

Aslında bu tam bir tanışma demek doğru olmaz, Tetris doğduğunda buna isim versek daha iyi olur. Hikayesine Sovyetler Birliği’nde başlayan, inzivasıyla tanıdığımız Tetris’in tema müziği bile eski bir Sovyet halk şarkısı!

İlk fragmanı yayınlanan Tetris filminde de tam olarak bu konuları göreceğiz.

Filmin başrolünde Rocketman, Kingsman dizisi ve Legend gibi filmlerde rol almış başarılı bir oyuncu olan Taron Egerton oturacak.

BAFTA ödüllü Jon S. Baird’in yönetmenliğini üstlendiği filmin senaryosunu Noah Pink kaleme alıyor. Apple+ platformunda vizyona girecek olan film, 31 Mart’ta seyirciyle buluşacak.

Tetris’in dünyaya açılma serüveni ise sinema olmayı hak edecek kadar iddialı.

Alexey Pajitnov adlı bir Sovyet bilim adamı tarafından geliştirilen oyun, tam anlamıyla ülkeyi hareket ettiriyor. Ancak o dönemde ülke topraklarında gelişen her şey devletle ilgili kabul edildiğinden, Pajitnov dünyanın en çok satan oyunlarından biri olan Tetris’ten bugün bile bir kuruş kazanamıyor. Seyahatleri sırasında kısa bir süre Tetris oynayan Hollandalı girişimci Henk Rogers, bu icadı dünyaya yaymaya kararlı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu