Haber

Tez-Koop-İş Samsun Şubesi İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Tez-Koop-İş Samsun Şubesi Üyeleri, İsrail Filistin Saldırıları protesto etti. Tez-Koop-İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, “Savaş eşitsizlik üretir. Sömürü, eşitsizlik ve yoksulluğun habercisidir. Savaş işçi sınıfını bölmeye hizmet eder. Tez-Koop-İş Sendikası olarak yaşananların farkındayız. Bugün bir katliamdır. Yastayız. Savaş “Ölüme karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunmaya devam ediyoruz. Tüm dünya personeliyle birlikte, çocukların öldürülmediği, insanların kardeşçe yaşayabildiği, eşitliğin ve adaletin hakim olduğu özgür bir dünyanın özlemini yüreğimizde taşıyoruz” dedi.

Tez-Koop-İş Samsun Şube Başkanı Tarık Sayın, dün gece İlkadım ilçesi Süleymaniye geçidinde yaptığı basın açıklamasında, “Bugün emperyalistlerin kâr alanı olarak gördüğü savaşlar ve çatışmalar dünyayı kana bulamaya devam ediyor” Tarih boyunca savaşların kazananı emperyalist ülkeler ve onların destekçileri, silahlardır. “Petrol tekelleri ve petrol tekelleri varken, kaybeden dünya halklarıydı. Bugün kapitalistler kârlarını artırmaya devam ederken, savaş çocuklara, kadınlara, yaşlılara, emekçilere, işçilere acıdan ve ölümden başka bir şey getirmiyor” dedi.

“SİVİLLERİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ HİÇBİR BASKINI ALKIŞLAMIYORUZ”

Tarık Sayın şunları söyledi:

“SAVAŞ EŞİTSİZLİĞİN VE YOKSULLUKUN HABERCİSİDİR”

İsrail hükümetinin hastanelere, okullara, sivil yerleşim yerlerine bakmadan Filistin halkının üzerine attığı bombaları, bombaların altında hayatını kaybeden kadın, çocuk, genç ve personelleri tarihe yazıyoruz. Bir hastanenin bombalanmasının savaş koşullarında dahi en büyük insanlık suçu olduğunu özellikle vurguluyoruz. Dünyanın tüm aydınları, sanatçıları ve bilim adamlarıyla birlikte sesleniyoruz. Derhal ateşkes istiyoruz. Kalıcı bir barışı mümkün kılacak koşulların hazırlanmasını istiyoruz. Dünyanın tüm personeline hep birlikte sesleniyoruz; savaş esarettir. Ekonomik, siyasi ve sosyal hakların askıya alınmasına neden olur. Savaş eşitsizlik üretir. Sömürünün, eşitsizliğin ve yoksulluğun habercisidir. Savaş işçi sınıfını bölmeye hizmet ediyor. Tez-Koop-İş Sendikası olarak bugün yaşananların bir katliam olduğunu biliyoruz. Yas tutuyoruz. Savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunmaya devam ediyoruz. “Dünyanın tüm emekçileriyle birlikte, çocukların öldürülmediği, insanların kardeşçe yaşayabildiği, eşitliğin ve adaletin hakim olduğu özgür bir dünyayı yürekten arzuluyoruz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

iscehisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu