Ekonomi

THY 296 bin 819 kişiyi tahliye etti

6-21 Şubat tarihlerinde yürütülen faaliyetlerle ilgili sosyal medya hesabından bilgi veren THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, gerçekleştirdikleri bin 667 seferle arama-kurtarma ve yardım ekiplerini deprem bölgelerine ulaştırdıklarını belirtti. Bölgede tahliye seferlerini sürdürdüklerini belirten Üstün, “1646 seferle 296 bin 819 vatandaşımızı tahliye ettik.

Tüm operasyonlarını yardım malzemesi taşımacılığına odaklayan Turkish Cargo, 208 kargo seferi ile afet bölgelerine 12.498 (3.259 yurt içi ve 9.239 yurt dışı) ton yardım malzemesi sevk etti. İlaç, gıda, giysi, jeneratör, hijyen kiti, battaniye ve çadırları yüklü bir şekilde taşıdı. Bugün planladığımız 81 seferle 14 bin 454 vatandaşımızı deprem bölgelerinden tahliye etmeye devam edeceğiz” dedi.

Üstün, dün yaptıkları 12 kargo seferiyle bölgeye yardım malzemesi taşımaya devam ettiklerini belirterek, deprem bölgelerindeki havalimanlarında operasyonların yoğun olarak sürdürülmesi için 200 çalışan görevlendirildi. THY Teknik AŞ’nin Türkiye’ye insani yardım taşıyan tüm uçaklara ücretsiz bakım hizmeti verdiğine işaret eden Üstün, “Tahliye seferlerimiz için ücretsiz rezervasyonlarımız 1 Mart’a kadar devam edecek.”

vezirkopru-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu