Haber

Ticaret Bakanlığı Kurban Bayramı için önlemler aldı

Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı…

9 günlük tatil süresince herhangi bir sorun ve afet yaşanmaması için tedbirler alındı.

Ticaret Bakanlığı da bayram öncesi fahiş fiyatlar konusunda uyarıda bulundu.

81 ilde denetim var

81 ilde denetimlerin yapıldığını kaydeden Bakanlık, vatandaşların özellikle alışveriş sırasında dikkat etmesi gereken hususları sıraladı.

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

“Ülke ekonomisi canlanıyor”

Ülkemizde milli manevi değerlerimizin, ortak sevincimizin, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın üst düzeyde olduğu bayram dönemlerinde de vatandaşlarımızın huzuru ve esenliği için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. . Kurban Bayramı da tıpkı Ramazan Bayramı gibi üretim ve satışların artması açısından ülke ekonomisine büyük hareketlilik getirmekte ve ülke ekonomisinin canlanmasına katkı sağlamaktadır.

İşte dikkat etmeniz gerekenler…

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurbanlık, giyim, gıda, turizm, ulaşım, konaklama ve gastronomi gibi geniş bir yelpazede yer alan üretici, tedarikçi ve tüketici üçgeninde ekonomimize büyük bir katma değer sağlamaktadır. Bu ekonomik faaliyetler yürütülürken özellikle vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının belirlenmesi ve alışverişe gidilmesi, etiketlerde birim fiyatların olup olmadığının kontrol edilmesi, farklı markaların eserlerinin karşılaştırılmasına da olanak sağlaması tüketici hak ve menfaatleri açısından değerlidir. ve ölçüleri ile etiket fiyatı ile kasa fiyatının aynı olup olmadığına dikkat etmek.

Fahiş fiyat uyarısı: Şikayetler takip edilecek

Ticaret Bakanlığı olarak vatandaşlarımızın talepleri arttığında bayram öncesi dahi tüm şubelerimizde fahiş fiyat artışları ile çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için Bakanlığımız birimlerince 81 ilimizde denetimleri aralıksız sürdürülecek ve gelen şikâyetler yakından izlenecektir. Öncelikli hedefimiz tüm vatandaşlarımızın haklarını ve esenliğini korumaktır. Bu nedenle piyasada arz ve talep istikrarını bozan faaliyetlere karşı çalışmalarımız ve takibimiz sonsuza kadar devam edecektir. Bu doğrultuda halkımızın mağduriyetine sebep olan şahıslar hakkında her türlü idari yaptırım kararlılıkla uygulanacaktır.

ipsala-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu