Ekonomi

Türkiye’nin risk primi düşmeye devam ediyor

Türkiye’de siyasi cephedeki gelişmeler piyasa göstergelerini etkiliyor.

Altı Tablo’daki gelişmeler nedeniyle haftanın ilk işlem gününde gerileyen risk primi, haftanın ikinci işlem gününde de geriledi.

Geçen hafta Cuma gününü 555 baz puanda kapatan Türkiye’nin risk primi, Pazartesi günü 523 baz puana geriledi. Salı günü risk primi seviyesi 515 puandı. Böylece risk primi iki günde 40 baz puan geriledi.

Son iki günde Türkiye, risk primindeki düşüş nedeniyle gelişen piyasalar arasında pozitif ayrışma sergiledi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğu resmen açıklandı.

Cuma günü Altılar Masası’ndan ayrılan DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş, Millet İttifakı’nın kazanması halinde genel başkan yardımcısı yapılacak formülüyle masaya döndü. seçim. iade.

Toplantının gerçekleştiği Saadet Partisi binası önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, Altı Masa’yı oluşturan diğer liderlerin de Genel Başkan Yardımcılığı yapacaklarını söyledi. Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Geçiş Süreci Yol Haritası olarak paylaşılan metinde, geçiş sürecinde Cumhurbaşkanı’nın yürütme yetkisini ve görevini “katılım, danışma ve uzlaşı anlayışına göre” kullanacağı belirtildi.

Metinde, İBB ve ABB liderlerinin “Cumhurbaşkanı’nın uygun göreceği tarihte ve tanımlanmış görevlerle başkan yardımcılığına atanacağı” sözü yer aldı.

Kılıçdaroğlu daha sonra İmamoğlu ve Yavaş’ı da yanına alarak CHP Genel Merkezi önünde açıklama yaparak iki belediye başkanıyla “birlikte yola çıktıklarını” belirterek, “Bu topyekun bir değişimin başlangıcıdır, geleceğiz” dedi. Halktan çalınanı halka verin, birlikte kazanacağız, aday ben değilim, aday hepimiziz” dedi.

haberbayramic.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu