Teknoloji

Web3 İşletmelerde ve Bireylerde Artan Farkındalık Yaratıyor

Gate.io Global Büyüme Müdürü Kafkas Sönmez, iş dünyasında Web3 farkındalığının arttığını belirterek, “2023’e damgasını vuran kavramlardan biri Web3 oldu. Merkezi olmayan ve güvene dayalı yeni bir anlayışı tanımlayan Web3’e kurumsal ilgi Bain & Company tarafından yayınlanan bilgiler, şirketlerin Web3’ü gündemlerinin en üst sıralarına yerleştirdiğini gösteriyor ve yaklaşık 10 şirketten 9’unun (yüzde 88) halihazırda Web3 teknolojisini kullandığını veya keşfetmeye başladığını ortaya koyuyor İnternetin blockchain tabanlı yeni versiyonunu tanımlayan Web3’e kurumsal ilgi de yıl boyunca arttı.Web3, yapay zeka, algoritmalar, internetin internetini birleştiren, halka açık blockchain tabanlı internetin yeni versiyonu olarak tanımlanıyor. Daha yakından bağlantılı ve merkezi olmayan bir internet konsepti yaratmak için işler, blockchain ve diğer teknolojiler. İnsanlık şimdi potansiyeli zaman içinde keşfedecek yeni bir çağda. “Bir geleceğin eşiğinde” dedi.

Web3’ün sadece iş dünyasında değil, bireylerde de tam bir kavramsal çerçeveye sahip olmadığının ve bunun oldukça doğal olduğunun altını çizen Sönmez, “Web3, matematiğe, güvene, şeffaflığa ve şeffaflığa dayalı yeni bir internet tasavvurunun kapısını açıyor. güvensizliğin mümkün olmadığı günümüzde tüm ikili çıkarlar En çok odaklandığımız konu güvendir.Web3, internetin yeni bir biçimini, yeni bir sahiplenme biçimini önererek güven inşa etmek için ölçeklenebilir ve pratik bir çerçeve sunmaktadır. Web3’ü geçici bir heyecan olarak ancak ticaretten sosyalleşmeye, yönetimden güvenliğe, finanstan birlikte çalışabilirliğe kadar Web3’ü kullanmak için, “Her alanda bundan faydalanmak gerekiyor” dedi.

“WEB3 GÜVENLİK, DAYANIKLILIK, UYUM, SOSYAL FAYDA SUNMALIDIR”

Web3’ün merkezi olmayan yapıya dayalı olduğunu ve dolayısıyla yeni bir işleyiş biçimi olduğunu vurgulayan Sönmez, “İşte bu nedenle Web3 üzerinde daha fazla düşünmemiz gerekiyor. Bugün bildiğimiz interneti tanımlayan Web2, bizi sosyal medyaya bağlıyor. , yeni bağlantı biçimleri, e-ticaret ve bilgi platformları.” tanıtıldı. Kullanıcıların aynı zamanda içerik üreticisi olabileceği ve internette ‘yazabileceği’ bir deneyim getirdi. Ancak eşler arası bu etkileşimler için sosyal medya platformları, e-ticaret hizmetleri gibi aracılara her zaman ihtiyaç duyduk. Bu platformlar yeni ekonomi İçerik oluşturma konusunda oldukça başarılı olmalarına rağmen kural koyucular haline geldiler ve kullanıcı bilgilerini kontrol etmeye başladılar. Bu güven sorunlarını ortaya çıkardı. Dijital toplumun güveni yeniden inşa etmesinin yolu Web3’ten geçiyor. “Web3 her şeyden önce güvenlik, dayanıklılık, uyumluluk ve sosyal fayda sunmalıdır” dedi.

Sönmez, değerlendirmelerini şu ifadelerle tamamladı:

“Web3’ün olanaklarını günlük hayata taşıyan, güvenilir, ücretsiz, hızlı ve yönetilmeyen bir kripto para cüzdanı olarak geliştirdiğimiz Gate web3 Cüzdan ile kullanıcıları orta zincir süreçleri, NFT’ler ve merkezi olmayan uygulamalarla buluşturuyoruz. 26 Ekim 2023 Web3 teknolojisinin günlük hayata nasıl entegre olduğunu anlatacağız. Deneyimli profesyoneller ile Gate.io’nun gelişme olasılıklarının ve Web3 atılımlarının tartışıldığı bir etkinlik düzenledik. Ayrıca Gate Web3’ün işlevselliğine dair ipuçlarını ve internete dair öngörülerimizi paylaştık. Türkiye’nin önde gelen teknoloji odaklı kanaat önderleriyle geleceğin geleceğine yön veren Web3, dijital teknolojilerin geleceğine gerçekten sürükleyici bir yolculuk. “Bunun bir yolculuk olduğuna inanıyoruz, Web3’ün Türkiye’deki varlığını ve benimsenmesini artırmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu