Haber

11 İLDE OTOMOBİL ÇİZGİLERİNE EŞ ZAMANLI OPERASYON

İSTANBUL merkezli 11 ilde otomobil hırsızlarına operasyon düzenlendi. Operasyonda 5’i kadın 22 zanlı gözaltına alınırken, 25 çalıntı araç bulunarak sahiplerine teslim edildi. Zanlıların çalıntı otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirdikten sonra sahte evrakla sattıkları öğrenildi.

11 ŞEHİRDE EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR YAPILDI

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ve Oto Hırsızlık Bürosu tarafından 3 aylık teknik ve fiziki takibin ardından 7 Nisan’da operasyon için düğmeye basıldı. İstanbul, Mardin, Gaziantep, Adana, Mersin, Ankara, Bursa, Muğla, Kocaeli, Çorum ve Giresun’da belirlenen 22 adrese eş zamanlı baskınlar düzenlendi. Baskınlarda 5’i kadın 22 zanlı yakalanarak gözaltına alındı.

25 ARAÇ BULUNABİLİP SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ

Zanlılar, İstanbul Oto Hırsızlık Bürosu’nda sorguya çekildi. Zanlıların çalıntı otomobillerin motor ve şasi numaralarını değiştirdikten sonra geçersiz evrak düzenleyerek sattıkları öğrenildi. Polis, operasyon kapsamında 25 otomobil bularak sahiplerine teslim etti.

ŞÜPHELİLERİN CEP TELEFONU İNCELEYEN ŞÜPHELİLERE ULAŞILDI

Operasyonun daha önce yakalanan şebeke başkanı Mustafa G.’nin cep telefonuyla yaptığı inceleme sonucunda gerçekleştirildiği öğrenildi. Polisin, cep telefonundan elde ettiği telefon numaralarını inceleyerek zanlıların kimlik ve adreslerini belirlediği öğrenildi. Mustafa G.’ ve adamlarından 4’ü hala hapiste. Oto hırsızlık şubesinde işlemleri yürütülen zanlılar adliyeye sevk edildi.

celikhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu