Haber

Bir Alman Şirketinden Çin’e Üç Yılda Beş Yatırım

Alman kompresör teknolojisi şirketi Bitzer, pandeminin etkilerine rağmen bu yıl Pekin’deki fabrikasına 300 milyon yuan (yaklaşık 43 milyon USD) ek yatırım kararı aldı.

Yatırımın bir kısmı, Ar-Ge departmanı olarak kullanılacak 4.800 metrekarelik bir binaya harcanacak. Binanın temel atma töreninin nisan ayında yapılması planlanıyor.

SES 1 (İngilizce): KARL HEINZ MEISTER, Bitzer Asya Pasifik Bölgesi Başkan Yardımcısı:

“Çin’de geliştirilecek ve Çin’e özel olacak yeni bir ürün yaratmak istiyoruz. Yani bir Ar-Ge departmanına ihtiyacımız var. Bu projeye geçen yıl Ocak ayında başladık. Bu laboratuvarda güvenilirlik, fonksiyon ve malzeme testleri gibi birçok test yapıyoruz ve bu testlerle tasarımımızı ve ürünlerimizi geliştirmek istiyoruz.”

Bu, şirketin son üç yılda Pekin’deki yan kuruluşuna yaptığı beşinci yatırım. Şirket daha önce toplam 84 milyon yuan (12 milyon ABD Doları) tutarında dört kez yatırım yapmıştı.

SES 2 (İngilizce): KARL HEINZ MEISTER, Bitzer Başkan Yardımcısı, Asya Pasifik Bölgesi:

“Çin’e ve Çin pazarına inanıyoruz. Çinli müşteriler, Çin pazarı ve Çin ile işimize devam etmek stratejik bir karar. Çin’de gerçekten üst düzey, yüksek kaliteli işler alıyoruz. Bileşenlere ve parçalara güvenmiyoruz. Yurt dışından kesintiler var. Burada her şey birebir aynı ya da daha yüksek” diyen Çin’e, sunduğu fırsatlara ve Çin pazarına inanıyorum. Buna inancım tam. Büyümek istiyoruz ve büyümek istiyorsanız yatırım yapmanız gerekiyor. İnsanlara, teknolojiye ve ürünlere yatırım yapmanız gerekiyor.”

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Pekin’den bildiriyor. (XHTV)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu