Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Oyunu İstanbul’da Oynadı.

AKP Genel Başkanı ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan , eşi Emine Erdoğan ile İstanbul’da oyunu kullandı. Çocuklara para dağıtan, oyuncak dağıtan Erdoğan, “Türk demokrasisi için bu sabah itibariyle takipçisiyim. İçişleri Bakanı’ndan aldığım bilgiye göre süreç bugüne kadar olaysız, sorunsuz devam etti. Temenni ederim ki bu akşam sayıldıktan sonra ülkemize “Milletimize ve Türk demokrasisine güzel bir gelecek nasip etmesini Rabbimden niyaz ederiz. Tüm seçmenlerimizin aksamadan saat 17.00’ye kadar gönül rahatlığıyla oy kullanması Türk demokrasisinin gücünü göstermesi açısından çok önemlidir.”

Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Üsküdar Saffet Çebi Ortaokulu’ndaki 3279 numaralı sandıkta oy kullandı. Erdoğan, oy kullanmak için okula gelenlerin çocuklarına para ve oyuncak dağıttı.

Seçim sonuçlarını İstanbul’dan takip edeceğini belirten Erdoğan, şunları söyledi:

“AKŞAM SAYIMLARINDAN SONRA ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE, TÜRK DEMOKRASİMİZE GÜZEL BİR GELECEK OLUŞTURUYORUZ RABBİMDEN”

“Oylamadan sonra söylenecek en önemli şey Türk demokrasisi için bu sabah itibariyle takibini yapıyorum. İçişleri Bakanı’ndan aldığım bilgiye göre süreç şu ana kadar olaysız bir şekilde devam etti. En değerlisi de zelzele bölgesinde oyların kullanılmasıydı zelzele.Vatandaşlarımız bölgede de büyük bir coşkuyla oy kullanıyor oralarda şu an itibariyle bir musibet yok.Umarım akşam sayımından sonra biz de oy kullanırız. Ülkemizin, milletimizin ve Türk demokrasisinin yarınlarının hayırlara vesile olması için Rabbimden niyaz ediyorum.Bugüne kadar oy vermiş olmaları Türk demokrasisinin gücünü göstermesi açısından çok değerlidir. Tüm sandık kurulu üyelerine ve başkanına başarılar diliyor, kendilerini de kutluyorum.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu