Haber

İsrail’de protestolar devam ediyor: Başkan Herzog yasama sürecini durdurma çağrısında bulundu

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun yargı reformuna karşı çıkan Savunma Bakanı Yoav Gallant’ı görevden almasıyla protestolar yoğunlaştı. İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, yasama sürecinin durdurulması çağrısında bulundu.

İsrail’de Netanyahu liderliğindeki koalisyon hükümetinin, yargının yetkilerini sınırlayan ve yargı atamalarını hükümetin yapmasını öngören reformlar nedeniyle ülke genelinde protestolar başladı. Netanyahu, reformlara karşı çıkan Savunma Bakanı Gallant’ı görevden aldı. Protestolar bu adımdan sonra yoğunlaştı. Gallant, İsrail’in güvenliğinin tek görevi olduğundan bahsederken; Başkan Herzog, yasama sürecini derhal durdurma davetinde bulundu.

GALLANT: TEK GÖREVİM Dün görevden alınan İsrail Savunma Bakanı Gallant sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İsrail Devleti’nin güvenliği her zaman hayatımın görevi oldu ve olmaya devam edecek. İsrail Devleti için her şeyi riske at, her bedeli öde.

“Başbakana, hükümet üyelerine, şirketlere ve koalisyon üyelerine sesleniyorum, duygular güçlü ve acı verici. Bütün millet derin bir panik içinde. Güvenlik, ekonomi, toplum hepsi tehdit altında. Gözler İsrail halkının gözü üzerinizde Yahudilerin tüm gözü sizde Tüm dünyanın gözü sizde İsrail halkının birliği adına sorumluluk adına acilen durmanızı rica ediyorum. yasama süreci. tüm Knesset kümelerinin liderlerini, koalisyon ve muhalefeti, ülke vatandaşlarını her şeyin üstünde tutmaya ve daha fazla gecikmeden sorumlu ve cesurca hareket etmeye çağırıyorum. liderlik ve sorumluluk anı.”

haberilgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu