Haber

İstanbul’da Suç Gelirlerinin Aklanması Soruşturması

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında aralarında Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da bulunduğu şüphelilerin mal varlıklarına el konulduğu ve yurt dışına çıkışlarının yasaklandığı bildirildi.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Engin Polat ve Dilan Polat ile diğer şüpheliler hakkında ihbar yapılmasının ardından soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Açıklamada, şüphelilerin “Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Kanunlara” tabi olduğu belirtildi. Sporİşlemin “Bahis ve Şans Oyunları Yönetmeliği’nin yarışmalarda ihlal edilmesi” nedeniyle yürütüldüğü belirtildi.

Açıklamada, soruşturma kapsamında şüphelilere yurt dışına çıkma yasağı şeklinde adli kontrol tedbiri uygulandığı, şüphelilerin tüm mal varlıklarına el konulduğu ve haklarında kısıtlama kararı verildiği belirtildi. belgeler.

Açıklamada ayrıca maddi gerçeğin tüm yönleriyle ortaya çıkarılması için gerekli süreçlerin titizlikle yürütüldüğü kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu