Haber

Kuzey Avrupa’da etkili olan fırtına sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.

Kuzey Avrupa’da etkili olan fırtına nedeniyle Litvanya’da 1 kişi hayatını kaybederken, İsveç’te trenin raydan çıkması sonucu 2 kişi yaralandı. Birçok ülkede feribotlar ve uçuşlar askıya alındı.

Kuzey Avrupa’da Baltık Denizi bölgesinde etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Birçok Baltık ülkesinde feribotlar ve uçuşlar askıya alındı. İsveç’in kuzeyindeki Hudiksvall kasabasında 120 kişinin bulunduğu yolcu treni fırtına nedeniyle raydan çıkarken, kazada 2 kişi yaralandı. Yetkililer, trenin şiddetli yağmur ve toprak kayması nedeniyle rayların altını oyarak raydan çıktığını söyledi.

Litvanya’da Letonya sınırı yakınlarında ağaçların devrilmesi sonucu 50 yaşındaki bir kadın hayatını kaybederken, bölgede binlerce kişi elektriksiz kaldı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Polonya’dan İsveç’e, Norveç’ten Danimarka’ya ve Almanya’nın Hiddensee ve Rügen adalarına feribot seferleri durdurulmuştur.

Letonya’da rüzgar hızı saatte 108 kilometreye ulaşırken, başkent Riga’nın güneybatısındaki Apgulde köyüne golf topu büyüklüğünde dolu düştü. Baltık ülkesi Estonya’da da şiddetli yağmur ve dolu bildirildi. Danimarka’da yetkililer ağaçların devrilme riskine karşı halkı uyarırken, Norveç’in başkenti Oslo’da şiddetli yağış nedeniyle sokakları su bastı. – VILNIUS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu