Yaşam

Engelsiz Kalpler Yaz Festivali Finali Konserle Gerçekleştirildi

Keçiören Belediyesi ile Ankara Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Manisiz Gönüller Yaz Şenliği’nin finali, ilçeye bağlı Kartaltepe Kent Ormanı ve Mesire Alanı’nda düzenlenen konserle gerçekleştirildi.

SÜREKLİ EĞLENCE

Keçiören Kalaba Kasaba Meydanı’nda iki gün boyunca DJ dinletisi, sinema etkinliği, klasik sokak oyunları, okçuluk, badminton, yüz boyama, akıl oyunları, bilişim atölyesi ve karaoke etkinlikleriyle gerçekleştirilen festival, özel bireylere ve ailelerine, Son gün coşkulu bir konser. Kartaltepe Mesire Alanı’nda doğayla iç içe düzenlenen konsere hem piknik yapan hem de katılan engelliler, üç gün boyunca süren şenlik boyunca eğlencenin tadına vardı.

SOSYALLEŞTİRİCİ AKTİVİTE

Engellilere yönelik hizmetlerin devam edeceğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Engelli Yüreklerimiz Yaz Şenliği engelli bireylerimizin sosyalleşmesi adına değerli bir etkinlik oldu. Bence belediyelerin en değerli hizmetlerinden biri de engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran ve sosyal hayata katılmalarını sağlayan hizmetlerdir. Engellilere yönelik gönüllü hizmetlerimizin yanı sıra park, bahçe, spor tesisleri gibi tüm sosyal tesislerimizi özel vatandaşlarımızın da yararlanabilecekleri fiziki koşulları sağlayarak onlara uygun yapmalıyız. 1994 yılından bu yana ‘Engelsiz Keçiören’ için birçok çalışma ve hizmeti ilk kez hayata geçiren Belediye olduk. Bundan sonra da yeni çalışma ve hizmetlerimizle engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ciftlikkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu