Haber

Murat Kurum: İstanbul’a bir şey olursa ülke yok olur, bayrak kaybolur, devlet kalmaz

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye adayı Murat Kurum, İstanbul’da 5 yılda 650 bin konut yapacaklarını iddia etti.

TV100’ün canlı yayınına katılan Kurum, “Dönüşüm için İstanbul’da bakanlık döneminde yapılanı biz de dönüştüreceğiz, başka yolu yok. 130 bin can kaybı oldu. Bakın İstanbul’da 11 ilde deprem oldu” dedi. 11’e yetişebiliriz. Ama Allah korusun, İstanbul’a bir şey olursa ülke perişan olur, bayrak yok olur.” “Hiçbir masraf olmayacak, devlet kalmayacak. Onun için terörle mücadele kadar değerli diyoruz” dedi.

Kurum, “Çevre ve Şehircilik Bakanı iken bunları neden yapmadınız?” sorusuna şu cevabı verdi: “İstanbul’da 22 yılda 800 bin konutu dönüştürdük. 100 bin sosyal konut yapıldı. Emlak Konut’un genel müdürü olduğum dönemde İstanbul’da 120 bin konut yapan bir kardeşinizim.” … Tuzla’da çalışmalarımızı göreceksiniz. Kartal Orhantepe’yi hatırlıyor musunuz? Bir bina çöktü, Orhantepe’de 1500 ev yapıyoruz. Fikirtepe’ye gelin. Bitmemiş bir inşaat vardı. 15 bin konut, 60 bin vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren bir dönüşüm projesi. İnşaat hızla ilerliyor…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu