Haber

Orlando Bloom, Kiev’de savaştan etkilenmiş çocukları ziyaret etti

Ünlü İngiliz aktör Orlando Bloom, UNICEF tarafından Ukrayna’nın başkenti Kiev’de kurulan ‘Spilno Çocuk Alanı’nı ziyaret etti. Bloom burada savaştan etkilenen çocuklarla sohbet etti, onlarla oyunlar oynadı.

UNICEF İyi Niyet Elçisi olarak Ukrayna’yı ziyaret eden Bloom, Kiev’deki Spilno Çocuk Alanını ziyaret etti. UNICEF’ten yapılan açıklamada, “Bloom, Kiev, Irpin ve Demydiv’e yaptığı 3 günlük ziyarette, bir yılı aşkın süredir devam eden savaşın çocukların yaşamları üzerinde nasıl yıkıcı bir etki yaratmaya devam ettiğine tanık oldu. Çocuğun zor durumda olduğu tahmin ediliyor. fiziksel ve zihinsel sağlıkları üzerinde uzun vadeli etkileri olan depresyon, anksiyete ve diğer zihinsel sağlık durumları için risk.

“ÇOCUKLARA DESTEK HER ZAMANKİNDEN DAHA ÖNEMLİ” Bloom, ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, “2016’da Ukrayna’ya ilk geldiğimde, savaşın çocuklar ve aileler üzerindeki yıkıcı sonuçlarını, okul ve psikososyal gibi temel ihtiyaçların ne kadar kritik olduğunu gördüm. Destekler çocukların iyiliği içindir. Şimdi ülkedeki tüm çocuklar etkilendiğinden, destek her zamankinden daha hayati hale geldi.” KAHRAMAN KÖPEK ‘PATRON’LA BULUŞUYOR

Bloom, Ukrayna Acil Servisinde mayın arama görevlerinde yer alan ve yüzlerce patlayıcının yerini tespit eden ‘Boss’ isimli köpekle de görüştü. UNICEF’ten yapılan açıklamada, “UNICEF İyi Niyet Elçisi Bloom, İyi Niyet Köpeğimiz Patronumuzla bir araya geldi. UNICEF ve Patron, Ukrayna’da eğitim ve güvenlik kampanyaları yoluyla farkındalık yaratmak ve çocukları mayın ve patlayıcı mühimmat risklerinden korumak için birlikte çalışıyor.” terimler kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu