Haber

PKK Terör Örgütü Kurucu Üyesinin Ağabeyi Yakalandı

Yurt dışında örgüt adına toplanan paraların örgüt üyelerinin ailelerine dağıtılmasından sorumlu olan PKK Terör Örgütü kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar Kaytan’ın kardeşi Güllüşan Kandemir, Konya’da düzenlenen operasyonda yakalandı. Zanlının evinde 30 yıllık örgüt arşivi bulundu.

Edinilen bilgiye göre Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK Terör Örgütü’ne yönelik değerli bir operasyon gerçekleştirdi. Ekipler, güvenlik güçlerinin uzun süredir peşinde olduğu Güllüşan Kandemir’in izini buldu.

Kardeşlerinin ikisi de PKK yönetiminden çıktı.

Güllüşan Kandemir’in kardeşlerinden birinin MİT ve TSK operasyonunda 2021’de Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda şehit olan, PKK terör örgütünün kurucu üyesi Fuat kod adlı Ali Haydar Kaytan’a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası PKK silahlı terör örgütünü kurmak, yönetmek ve üye olmak suçundan. Bolu Cezaevi’nde tutuklu bulunan Hayati Deniz Kaytan’ın yanında olduğu belirlendi. Uzun süredir takipte olan TEM Şube ekipleri, şahsın Ereğli ilçesinde olduğunu belirledi. Harekete geçen TEM Şubesi ve Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, düzenledikleri operasyonda Güllüşan Kandemir’i evinde yakalayarak gözaltına aldı.

Yakalanan örgüt üyesinin evinde 30 yıllık belgeler bulundu

Örgüt üyesinin evinde yapılan aramalarda çok önemli belgeler bulundu. Yapılan aramalarda 1990’lı yıllardan örgüt içi eğitimler, kullanılan güzergâhlar, örgütleyicilerin yazdığı metinler, terör suçlularının cezaevlerinde yazdıkları mektuplar ve örgütün arşivi olan onbinlerce belge bulundu.

Yurt dışında toplanan yardımları PKK’lıların ailelerine dağıttı.

Gözaltına alınan Güllüşan Kandemir’in yurt dışında PKK terör örgütüne bağlı dernek ve örgütlerde toplanan paraları örgüt üyeleri ve ailelerine yardım amaçlı dağıttığı da belirlendi. TEM Şube ekiplerince gözaltına alınan Güllüşan Kandemir’in emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. – KONYA

otlukbelihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu