Ekonomi

Rolls Royce’un Türk CEO’su şirketin röntgenini çekiyor

Rolls Royce Holdings CEO’su Tufan Erginbilgiç, Rolls Royce’un “maddi olarak daha yüksek kar, nakit akışı ve getiri” sağlayabileceğini söylemesinin ardından operasyonlarına ilişkin stratejik incelemeye başlayacağını duyurdu.

İngiliz mühendislik firmasından yapılan açıklamada, şirketin işletme sermayesinden yatırım önceliklerine kadar yumuşatacağı yedi alan belirlediği kaydedildi.

Geçen yılki kârdan temettü dağıtılmayacağını söyleyen Erginbilgiç, “2022’de performansımız artarken çok daha fazlasını yapabilecek kapasitedeyiz.” açıklama yaptı. Şirketin geçen yıl 652 milyon sterlin geliri vardı ve analistlerin 489 milyon sterlinlik tahminini geçti.

Boeing ve Airbus için uçak motorları üreten Rolls Royce, Kovid-19 salgını sürecinde havacılık sektörünün fiilen durma noktasına gelmesiyle uzun süredir şubeyle meşgul.

Rolls-Royce’un mühendislik geçmişine sahip CEO’su Erginbilgiç, BP’de 5’i yönetim grubu üyesi olmak üzere 20 yılı aşkın süredir görev yapıyor ve geçen yıl Temmuz ayında Rolls-Royce’a CEO olarak atanmıştı.

senkaya-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu