Ekonomi

Vodafone Türkiye Kıdemli Ataması

Telekomünikasyon alanında 15 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip Yago Lopez, Vodafone Türkiye Network İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Vodafone Türkiye üst yönetiminde yeni atama yapıldı. Telekomünikasyon alanında 15 yılı aşkın uluslararası deneyime sahip Yago Lopez, Vodafone Türkiye, Şebekeden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Lopez, geleceğin teknolojilerini ve hizmetlerini sunmak için Vodafone Türkiye’nin ağ ve bilgi işlem altyapısının geliştirilmesinden sorumlu olacak.

Yago Lopez kimdir?

Vodafone kariyerine İspanya’da başlayan Yago Lopez, daha sonra Düsseldorf’ta Vodafone Grubu’na geçerek burada Vodafone ülkeleri ve partner pazarların şebeke performanslarından sorumlu oldu. Kariyerine 2012 yılında Vodafone İrlanda’da devam eden Lopez, 4G geçişine başarıyla öncülük etti. 2013 yılında Vodafone Hutchison Australia’ya katılan Lopez, Vodafone Australia ve TPG Telecom’un birleşmesi ile TPG’de Kablosuz Bağlantı Ağları Genel Müdürü olarak görev yaptı. Bu görevinin ardından Avustralya’nın büyük şehirlerinde 5G’nin yaygınlaştırılması ve nüfusun %85’inin 5G kullanmasına öncülük etti. Son olarak TPG Telekom’da Teknoloji, Strateji ve İnovasyon Genel Müdürü olarak görev yapan Lopez; Ağ paylaşımı, spektrum süreçleri ve 5G kullanımı gibi altyapı ve teknolojik hizmetler alanındaki girişimlerde aktif rol aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu